Je pravda, že než si kotě vycvičíme tak, abychom ho všechno naučili, tak potřebujeme pěknou dávku trpělivosti a času. Pokud ale nic nezanedbáme, tak společné soužití bude jen radost, která bude naplňována láskou a něhou. To je totiž přesně to, co kočky umí projevovat. První noční pobyty budou nejspíš kruté a to pro obě dvě strany. Kotě bude postrádat svoji maminku a také sourozence, se kterými vyrůstalo. Bude je hledat a kňourat. Později pochopí, že jedině my mu můžeme poskytnout tu pravou útěchu a tak se nebude zdráhat vlézt do postele. Zde bude muset nastat přísný režim a musíme si stanovit, co se nám bude a co nebude líbit. Tak jak stanovíme hranice, takové je budeme mít.
Náhrada za mámu
Nejlepší je hned na začátku se naučit, že ne kotě, ale my budeme ti, kteří budeme organizovat domácnost. Proto, když se nakrmí, tak ho klidně můžeme uložit do pelíšku, který bude vyšší a kotě z něho nevyleze. Je zvláštní, že malá PET nebo ohřívací láhev dokáže divy. Pokud ji naplníme teplou vodou a vložíme například do vlněné ponožky, tak dokážeme nahradit mateřské teplo. Doposud všude cestovalo s mámou, ale nyní není nikdo, kdo by ho ochránil. Tady musíte být ostražití, všude vleze, ochutnává, zkoumá. Všechno, co by mu mohlo zdravotně ublížit, musí jednoduše z dosahu.
Nuda, ta nesmí překročit práh
Pro přirozený pohyb mu můžeme připravit sestavu na lezení. Je to výhodné i na broušení drápků. Také chce mít svoje hračky, ale na druhou stranu se jich nesmí bát. Nejlepší jsou malé, měkké, lehké jako je například malý měkký míček. Pohyblivá hračka, ať je již jakákoliv kotě vždy zabaví. Dokonce se zamilují i do obyčejné lepenkové krabice, která bude mít různě vyřezané otvory.
Také miluje výhled z okna, ale pokud možno raději zavřeného. Koťátka jsou moc zvídavá a nemuselo by to dobře dopadnout. Nesmíme mu zapomenout vysvětlit, jak se chodí na kočičí záchůdek, že je třeba chodit na kontrolu k veterináři, kde má misku s pochoutkou a hlavně potřebuje dostatečně pít.